Su Arıtma Cihazlarının Faydaları
Bu konu Kerem tarafından eklenmiştir. Kategori: Su Arıtma Filtreleri
Su Arıtma Cihazlarının FaydalarıÖzellikle metropol olarak tabir edilen kentlerde yaşayan kişiler, satın aldıkları “polikarbonat” içme suları ile “temiz su” tüketme problemlerini çözdüklerini zannederler. Geçici bir çözüm olan bu yöntem; hem sağlığımızı yeteri kadar korumadığı gibi, hem de bütçemize fark ettirmeden ciddi zararlar verir. Halbuki “polikarbonat” şişelerde satılan suya ayrılan bir yıllık maliyet ile ömür boyu “sağlık su” elde edilebilecek bir su arıtma cihazı sahibi olunabilir. Göz ardı edilen başka bir durum ise suyun sadece içme amaçlı tüketilen bir madde olmadığı gerçeğidir. Zira çamaşır ve bulaşık yıkarken, kişisel temizliğimizi yaparken, evimizi temizlerken kullandığımız su kaliteli değilse; sağlığımız üzerindeki tehditleri bertaraf etmemiz mümkün olmayacaktır. Çünkü su bilinenin aksine, kaynatıldığında içindeki zararlı mikro organizma ve ağır metallerden arınan bir element değildir.

Arıtılmamış Suyun Bütçemize Faydaları Nelerdir?
Kaliteli bir su arıtma cihazı tarafından temizlenen ve yumuşatılan su ile yapılan temizlikte; beşte bir oranında daha az kimyasal madde (sabun, deterjan, yumuşatıcı, kireç önleyici) kullanılacağından dolayı bu ürünlere ayırdığınız bitçe %20 oranında azalacaktır. Çünkü içinde olmaması gereken kimyasal maddelerin yoğun oranda bulunduğu su ile temizlik yapılması için, önce kullanılan suyun temizlenmesi gerekmektedir.

Arıtılmamış Suyun Tesisatımıza Faydaları Nelerdir?
Şehir şebekesinden gelen suyu, kapımızdan itibaren evimize ve işyerimize taşıyan su tesisatının belli bir ömrü vardır. Yoğun klor, kireç ve ağır metaller içeren şehir suyu; tesisatımızın kullanım ömrünü kısaltır. Arıtılmamış su kullanılan tesisatlar; zaman içinde istenmeyen maddelerin tahribatına yenik düşeceğinden dolayı, şehir şebekesini kullanmaya devam etmek için tesisatın yenilenmesi gerekir. Fakat bir su artıma cihazı tarafından arıtılan suyun dolaştığı tesisat boruları; daha uzun zamanda yıpranacağından, normalden uzun bir kullanım ömrüne sahip olacaktır.

Arıtılmamış Suyun, Su ile Çalışan Makinalara Faydaları Nelerdir?
Temizlik amacı ile kullanılan çamaşır makinası, bulaşık makinası, kombi; sıcak içme suyu elde etme amacı ile kullanılan kettle, kahve ve çay makinaları “rezistans” denilen ısıtma sistemlerini kullanırlar. Arıtılmamış su içinde bulunan kireç başta olmak üzere birçok madde tarafından tahrip edilen rezistanslar, cihazınızı kullanılmaz hale getirdiklerinden büyük tamirat maliyetleri ortaya çıkar. Öte yandan “su artıma cihazları” ile arıtılan su, rezistansa zarar vermez. Bu sebeple çalışırken su kullanan makinalarınızın kullanım ömrü uzar.

Arıtılmamış Suyun Kişisel Temizlikteki Faydaları Nelerdir?
Arıtılmamış su içinde ağır metaller bulundurduğundan dolayı; duş alırken, el ve yüz yıkarken deriye istenmeyen birçok mineral yapışır. Bu mineraller derinin hava almasının önüne geçer, sertleştirir ve sayısız zararları olan mikro organizmaların üremesine neden olur. Saç diplerindeki gözenekleri kapattığından dolayı saçınızın hava almasını engeller ve dökülmelere yol açar. Fakat arıtılmış su; bu tehlikeleri içermediğinden mütevellit sağlığınızı tehdit eden herhangi bir duruma sebebiyet vermez.